Nederlandse Estafette Kampioenschappen

Nederlandse Estafette Kampioenschappen 2024

Op de eerste dag van de Nederlandse Estafettekampioenschappen in Amstelveen kwamen drie teams van Eindhoven Atletiek in actie.

Bij de junioren U18 liepen Akash, Joep, Marijn en Bo op de 4x100m na 45,08s in de serie naar een vierde plaats in de finale in 45,09sec. Bij de mannen op de 4x400m kwamen Boy, Jack, Riq en Juno in de eerste serie ver voor de rest uit tot een tijd van 3.19,99, dus net onder de 50sec gemiddeld. In de tweede serie was Haag Atletiek net iets sneller, zodat ons kwartet zilver mocht meenemen. De jongens U18 liepen in de opstelling Sjoerd, Bo, Robin en Joep een prima 3.33,67, wat goed was voor de 5e tijd, maar bleken helaas een lijn geraakt te hebben.
 
Op de tweede dag van de Nederlandse Estafette Kampioenschappen in Amstelveen was Eindhoven Atletiek met maar liefst 10 teams aanwezig. Dit keer met tent, vlaggen en stoelen, zodat het een minicamping leek.
Meest verrassende resultaat was de overwinning van Joep, Amayi, Akash en Valerie op de 4x400m mixed. Heel knap hoe dit team van U18 atleten alle volwassenen inclusief het Peeters team wist te verslaan. Bij de jongens U18 was de Zweedse estafette heel spannend. In drie verschillende series werd door 4 teams 2.01 gelopen over de 1000m, met zilver voor Joep, Bo, Marijn en Akash in een tijd van 2.01,45, slechts 0,03 achter de winnaar.
Bij de afsluitende 10x100m lieten de U18 weer zien een sterke generatie te zijn: ze wonnen hun serie en eindigden als vierde in de totaaluitslag.
Volgend jaar komen we terug, met nog meer teams, en een plan om de 4 vierde plaatsen ook in podiumplaatsen om te zetten!
 
Bedankt aan alle ouders, atleten en trainers voor dit zeer geslaagde NEK weekend!